k-drama.pl

Nie masz już czego oglądać na Netflix? Pomyśl jeszcze raz. Jeśli jeszcze nie wciągnęły Cię K-Drama, przegapisz jakiś zapierający dech w piersiach, wyciskający łzy dramat.

Koreańska fala oficjalnie już tu zagościła i zostanie na stałe. Używamy ich produktów kosmetycznych, słuchamy ich muzyki i oglądamy ich filmy teraz częściej niż kiedykolwiek, więc najwyższa pora, aby uzależnić się od ich oferty telewizyjnej. Jak powiedział reżyser Parasite , Bong Joon Ho, podczas swojego przemówienia podczas ceremonii rozdania Oscarów: „Kiedy pokonasz jednocalową barierę napisów, poznasz o wiele więcej niesamowitych filmów”.

Przedstawiam oto najlepsze K-dramy do obejrzenia na Netflix.

1. Crash landing on You

Prym wiodą w nim megagwiazdy Hyun Bin i Son Ye-Jin, Crash Landing opowiada historię południowokoreańskiej dziedziczki Yoon Se-ri, która utknęła w Korei Północnej po spektakularnym wypadku na paralotni. Spada na terytorium Korei Północnej, gdzie odnajduje ją kapitan Ri Jeong Hyeok, przystojny, ale stoicki żołnierz. Zakochują się w sobie nawzajem, a wszystko rozgrywa się pośród mnóstwa zwrotów akcji i wątków z komiksów romantycznych. Scenarzystka Park Ji-eun splata fascynującą historię nieszczęśliwych kochanków, wspieraną przez potężną chemię między Binem i Ye-Jinem oraz uroczą obsadę drugoplanową. 

Dramat stał się światowym hitem i długo był drugim najwyżej ocenianym programem w historii koreańskiej telewizji kablowej.

2. It’s OK To Not Be OK

Znana autorka książek dla dzieci, Ko Moon Young, spotyka Moon Gang Tae, opiekuna na oddziale psychiatrycznym, kiedy ta przychodzi do jego szpitala, by czytać chorym dzieciom. Brat Gang Tae, Sang Tae, jest autystyczny i jest wielkim fanem Moon Young, która jest znana ze zmiennych nastrojów i trudności z powodu jej antyspołecznego zaburzenia osobowości. Po bolesnym pierwszym spotkaniu oboje odkrywają, że łączą ich tragiczne historie i wspólna przeszłość.

3. When The Camelia Blooms

Oh Dong-baek jest samotną matką, która przeprowadza się do małego miasteczka i otwiera bar o nazwie Camellia. Jest otwarcie krytykowana przez kobiety ze wsi za swoją pracę i status związku (wolna), ale wpada w oko policjantowi Hwang Yong-sik, który ostatecznie zdobywa jej sympatię. Nie daj się jednak zwieść tylko tej historii miłosnej. Oto na wolności grasuje seryjny morderca, a jego następną zaplanowaną ofiarą jest właśnie Dong-baek. Wykorzystując swoje umiejętności policyjne, Yong-sik stara się chronić Dong-baek i jej syna, próbując złapać zabójcę.

4. Mr. Sunshine

W tym dramacie historycznym Eugene Choi ucieka do Stanów Zjednoczonych. Urodził się w niewoli w okresie Joseon (ostatnia dynastia przed aneksją Korei z Japonii). Jego rodzice zostali brytalnie zabici przez właściciela, a on musiał ukryć się, aby również nie zginąć z ich ręki. Zostaje żołnierzem amerykańskiej piechoty morskiej. Choi wraca do Joseon z misją i spotyka Go Ae-shin, arystokratkę, która potajemnie walczy o niepodległość Korei. Choi i Ae-shin zakochują się w sobie i muszą przezwyciężyć różnice w statusie, zaaranżowane małżeństwo Ae-shin ze szlachcicem Kim Hee-Sungiem oraz spisek Cesarstwa Japonii mający na celu skolonizowanie Korei.

Serial zachwyca pięknymi zdjęciami, ścieżką muzyczną oraz doskonałą grą aktorską.

5. Hospital Playlist

Można nawiązać tu do Grey’s Anatomy and FriendsHospital Playlist podąża za pięcioma lekarzami – przyjaciółmi od czasów szkoły medycznej oscylujących między życiem i śmiercią w Yulje Medical Center. Dramat stał się jednym z najwyżej ocenianych w koreańskiej telewizji kablowej w 2020 roku. Obecnie dostępne są już dwa sezony tego serialu.

6. Boys Over Flowers

Ta klasyczna wręcz K-Drama opowiada o Geum Jan-di, zwyczajną nastolatką, której zaoferowano stypendium w elitarnej szkole średniej. Odstraszona przez swoich bogatych kolegów z klasy, pada ofiarą najpopularniejszych chłopców w szkole, znanych jako F4, ale przeciwstawia się ich przywódcy Gu Jun-pyo. Zaskoczony jej duchem walki, Jun-pyo zakochuje się w Jan-di i dochodzi do trójkąta miłosnego, skandalicznych imprez w szkole średniej i wielu rodzinnych dramatów. Boys Over Flowers to prawdziwa opera mydlana dla nastolatków.

7. Record of Youth

Modelki i dobrzy przyjaciele, Sa Hye-Joon i Won Hae-Hyo, aspirują do zostania odnoszącymi sukcesy aktorami. Zaprzyjaźniają się z An Jung-Ha, graną przez aktorkę Parasite , Park So-Dam, która rzuciła pracę w biurze, aby realizować swoją pasję jako samodzielna wizażystka. Cała trójka próbuje poruszać się po brutalnym przemyśle, różnych statusach społecznych i — w przypadku Hye-Joon i An Jung-Ha — rozwijającego się romansu, który staje się przeszkodą na drodze do sukcesu.

8. Something in the Rain

Yoon Jin-ah to 35-letnia kobieta, która pracuje w firmie produkującej kawę, a Seo Joon-hee to 20-letni młodszy brat najlepszego przyjaciela Jin-ah, Kyung-Sun. Po spędzeniu trochę czasu w pracy za granicą, Joon-hee wraca do Korei Południowej i ponownie spotyka się z Jin-ah, która kiedyś postrzegała go jako dzieciaka. Obecnie to spojrzenie radykalnie się zmieniło. Oboje docierają się w swoim związku i różnicy wieku, co podlega krytyce i niechęci innych.

Scroll to Top