k-drama.pl

Co dalej w sprawie Lee Sun Kyun?

Według portalu The Korea Herald, władze prowadzące śledztwo w sprawie domniemanego wycieku informacji z policji do mediów przeprowadziły 22 stycznia przeszukanie i zabezpieczenie jednostki policji w Incheon, która zajmowała się sprawą Lee, oraz kilku mediów, które publikowały szczegółowe raporty z jego śledztwa.


Śledztwo zostało zainicjowane przez samą policję w Incheon, która 15 stycznia poprosiła policję w Gyeonggi o zbadanie zarzutów o wycieku informacji, twierdząc, że trudno byłoby zapewnić sprawiedliwe dochodzenie, jeśli byłoby prowadzone wewnętrznie.


Policja przejęła telefony komórkowe i inne urządzenia elektroniczne pracowników jednostki policji w Incheon, aby dokładnie przeanalizować ich zawartość i sprawdzić, czy informacje śledcze zostały przekazane określonym mediom.


Śmierć Lee Sun Kyun wywołała krytykę wobec sposobu prowadzenia sprawy przez policję i media, które poddały go 19-godzinnemu przesłuchaniu kilka dni przed jego śmiercią.
Profesor Yu Hyun-jae z Uniwersytetu Sogang nazwał sprawę Lee “morderstwem społecznym”, w którym odpowiedzialność ponoszą media, policja i społeczeństwo.


Wcześniej, na początku stycznia, kilku weteranów branży rozrywkowej wystąpiło z apelem o ponowne zbadanie sprawy, twierdząc, że Lee był niewinny i niesprawiedliwie oskarżony.

Scroll to Top