k-drama.pl

DOKTOR SLUMP – Zabawne, wzruszające, gwiazdorskie aktorstwo Park Shin-hye i Park Hyung-sik

W tej chwili nowa K-drama „Doktor Slump” przyciąga wiele uwagi widzów. Ta praca jest bardzo oczekiwana, ponieważ oznacza powrót Park Shin Hye na mały ekran po porodzie.

Jak dotąd, od pierwszych odcinków, ci, którzy z niecierpliwością wyczekiwali współpracy Park Shin-hye i Park Hyung-sik, nie mogli się zawieść.

Historia miłosna dwojga geniuszy sięgających „dna”

„Doktor Slump” opowiada historię Yeo Jeong-woo (Park Hyung-sik) i Nam Ha-neul (Park Shin Hye). Od czasów szkolnych Yeo Jeong-woo był uważany za geniusza ze względu na swoją wybitną inteligencję. Z

awsze był najlepszym uczniem w kraju, mimo że uczy się spokojnie. Jednak błyskotliwość Yeo Jeong-woo zostaje przyćmiona przez pojawienie się Nam Ha-neul.

Nam Ha-neul jest „najdziwniejszym” kolegą z klasy,

 jakiego Yeo Jeong-woo   kiedykolwiek widział w swoim życiu. Spędza 17 godzin dziennie na nauce, biega, aby mieć dodatkowy czas na dodatkowe zajęcia i je kawę mieloną, aby uniknąć przerw w toalecie. Dzięki tej „nadmiernej” metodzie studiowania, Nam Ha-neul sprawia, że Yeo Jeong-woo mdleje, ponieważ po raz pierwszy doświadczył bycia drugim najlepszym. Od tego momentu rozpalił się między nimi duch rywalizacji i stali się arcyrywalami.

W czasach szkolnych Nam Ha-neul był największą obsesją Yeo Jeong-woo. Jednak gdy dorastają, wszystko się odwraca. Yeo Jeong-woo zostaje słynnym chirurgiem plastycznym, otwiera wiele klinik i osiąga szczyt swojej kariery. W przeciwieństwie do tego, pomimo ciężkiej pracy każdego dnia, Nam Ha-neul jest zawsze celem ucisku, besztania i zastraszania. Po długim okresie trudności Nam Ha-neul popada w depresję.

Oboje mogą na zawsze pozostać w swojej przeszłości, jeśli Yeo Jeong-woo nie zostanie wciągnięty w tajemniczy spisek, w którym zostanie oskarżony o spowodowanie śmierci spadkobiercy największego imperium kasyn w Makau. To wydarzenie powoduje, że Yeo Jeong-woo spada z bogactwa w łachmany, z podziwianego na unikanego przez wszystkich.

W tak tragicznej sytuacji Yeo Jeong-woo jest zmuszony wynająć ostatnie piętro domu. Co zaskakujące, to właśnie tam mieszka rodzina Nam Ha-neula. W ten sposób „najlepsi uczniowie”, którzy nie mieli kontaktu od wielu lat, nieoczekiwanie ponownie łączą się w czasie, gdy przeżywają życiowe „upadki”.

Yeo Jeong-woo i Nam Ha-neul początkowo nie są zadowoleni z ponownego spotkania. Jednak ze względu na wspólne okoliczności stopniowo zbliżają się do siebie, stając się dla siebie wsparciem. Nam Ha-neul pomaga Yeo Jeong-woo w jego podróży do oczyszczenia jego imienia, podczas gdy Yeo Jeong-woo pomaga Nam Ha-neul nauczyć się żyć szczęśliwie, aby mogła cieszyć się tym, za czym tęskniła przez wiele lat. A potem, powoli, zakochują się w sobie.

Znakomite kreacje aktorskie i doskonała głębia postaci

Już po kilku pierwszych odcinkach widzowie zostali uraczeni znakomitymi kreacjami pary „Park – Park”. Park Shin Hye dobrze portretuje Nam Ha-neul, oddając wizerunek osoby, która zawsze stara się jak może, znosząc wszystko, nawet gdy jest zmęczona, aby sprostać stale rosnącym oczekiwaniom rodziny. Chociaż jej rodzina kocha i zawsze postrzega Nam Ha-neul jako dumę, nakładają na jej barki ogromny ciężar.

Ponadto Nam Ha-neul nie ma wielu przyjaciół i jest postrzegany jako dziwny przez osoby postronne. Dopóki nie poznaje Yeo Jeong-woo, żyje jak maszyna. Jednak odkąd w jej życiu pojawił się stary przyjaciel, Nam Ha-neul odnalazła więcej radości i szczęścia.

Jeśli chodzi o Park Hyung-sik, to wnosi on nieco humorystycznego, nieco narcystycznego i miłego Yeo Jeong-woo. Sprawia jednak, że widzowie wczuwają się w smutki bohatera. Ból serca z powodu opuszczenia przez wszystkich, rozpacz z powodu upadku w obliczu pierwszego poważnego niepowodzenia, rany dziecka, które nie otrzymuje zbyt wiele czułości od rodziców, oto co widzowie odczuwają w Yeo Jeong-woo granej przez Park Hyung-sik.

Wciągająca fabuła, przedstawiająca „Doktora Slumpa” z ciepłem

Jednak spośród wszystkich emocji, które przedstawiają Park Shin-hye i Park Hyung-sik, to, co robią najlepiej, to wyrażanie uczucia pocieszenia, wsparcia i zachęty bohaterów w ich najbardziej rozpaczliwych chwilach. Jest to również jeden z powodów, dla których „Doktor Slump”, mimo że opowiada smutne historie, nie jest negatywny ani ponury. Wręcz przeciwnie, widzowie poczują w filmie ciepło i uzdrowienie.

Ponadto, ponieważ jest to komedia romantyczna, oprócz emocjonalnie rezonujących scen, jest też wiele humorystycznych sytuacji. Romantyczny związek między Nam Ha-neul i Yeo Jeong-woo rozwija się naturalnie. Wszystkie te elementy wprowadzają do „Doktora Slumpa” niezbędną harmonię.

Ostatnią rzeczą, o której należy wspomnieć o treści filmu, jest podróż Yeo Jeong-woo w celu oczyszczenia swojego imienia. Oczywiście nie jest tak napięty i „zadziwiający” jak dramaty detektywistyczne. Jednak historia zapowiada się fascynująco, przyczyniając się do rozwoju relacji między Yeo Jeong-woo i Nam Ha-neul.

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Related Posts

Scroll to Top