k-drama.pl

Korzenie telewizji w Korei Południowej sięgają połowy lat pięćdziesiątych XX wieku, kiedy pierwszy koreański serial telewizyjny został wyemitowany w 1962 roku. Był on emitowany w KBS, Korean Broadcasting System, który nadal istnieje jako duży kanał krajowy Korei.

Jednak dopiero w latach 70. koreańskie gospodarstwa domowe zaczęły właściwie kupować telewizory. Większość południowokoreańskich seriali telewizyjnych przedstawiała czasy historyczne i postacie historyczne docierała tylko do niewielkiej widowni.

Po gwałtownym wzroście liczby telewizorów w koreańskich domach zaczęto kręcić bardziej różnorodne południowokoreańskie dramaty, od bohaterów narodowych, takich jak król Sejong, po opowieści o zwykłych współczesnych ludziach, zwłaszcza o ich zmaganiach i cierpieniach.

Kiedy w latach 80. XX wieku pojawiły się kolorowe telewizory, zmienił się krajobraz telewizji koreańskiej, a współczesne dramaty stały się bardziej widoczne. A w latach 90. formatowanie dram w jeden sezon, składający się z około 12 do 24 odcinków, zaczęło stawać się coraz bardziej popularne. Obecnie bardziej rozpowszechnione jest również tworzenie dram internetowych.

Mike Stuart

Przewodnik - HIstoria KOreańskiej dramy

Scroll to Top