k-drama.pl

„Wielkie osiągnięcie często ma miejsce, gdy opieramy się plecami o ścianę” —> Robin Sharma

Niektórzy mogą powiedzieć, że Itaewon Class to kolejny przerysowany K-dramat o zemście, ale jest więcej wątków pobocznych, które są głębsze, niż można by się spodziewać po typowej K-dramie. Ponadto romans nie jest tutaj głównym wątkiem, co sprawia, że serial jest wyjątkowy.

Drama porusza problemy dotyczące:

  • bieda kontra bogactwo – bogaci stają się bogatsi, a biedni biedniejsi, ponieważ to system kapitalistyczny prześladuje biednych, aby utrzymać ich w biedzie.
  • Pieniądze kontra uczciwość — nasz główny bohater, Sae Ro-yi, pokonuje przeciwności losu, zachowując uczciwość i honor. Raz po raz pieniądze są po prostu wpychane mu do gardła, aby wydobyć go z nędzy jako bilet wy
  • jścia, ale nigdy nie wybiera łatwej drogi. Jest naprawdę godną podziwu postacią. 
  • Tolerancja dla inności.
  • Akceptacja wielokulturowości a rasizm – Korea jest społeczeństwem jednorodnym i zdecydowanie są ludzie, którzy nie mają zbyt wielu kontaktów z
     obcokrajowcami. Fakt, że postać rasy mieszanej bezpośrednio spotyka się z rasizmem w serialu, rzuca światło na kwestię wielokulturowej akceptacji w jednorodnym społeczeństwie.
  • Zdrada i lojalność — Sae Ro=yi zostaje zdradzony przez kogoś, komu ufał. Wcześnie uczysz się, że nie zawsze możesz ufać najbliższym. Dowiesz się, kto jest naprawdę lojalny, gdy stracisz „wartość”. Ludzie są samolubni, więc uczysz się ufać i zdobywać zaufanie innych poprzez wspólne wartości, a nie wartość pieniężną.

Te, o których właśnie wspomniałem, mogą nie być „poważne” w porównaniu z handlem narkotykami lub spiskami mafijnymi, ale dla mnie bardziej przerażające jest to, jak pieniądze zmieniają ludzi. Masz pieniądze, więc ludzie są mili dla ciebie, a bez nich ludzie są okrutni. ITAEWON CLASS wartości takich jak uczciwość, honor, lojalność, akcepcja i wytrwałość w dobrze przemyślanym programie, który realistycznie przedstawia życie.

 

Scroll to Top