k-drama.pl

Rok 2016 wręcz obfitował w doskonałe dramy. Właściwie każda z tych, które tu przytoczę, stała się kultowową i jest popularna do dziś.

Jeśli którejś z nich jeszcze nie widzieliście, najwyższ pora to nadrobić. 🙂

1. Goblin

Kim Shin ( Gong Yoo) to Goblin, który jest także obrońcą dusz. Mieszka razem z cierpiącym na amnezję ponurym żniwiarzem ( Lee Dong-wook), który jest odpowiedzialny za zabieranie dusz zmarłych. Razem prowadzą zmarłych w zaświaty. Pewnego dnia Kim Shin poznaje dziewczynę, Ji Eun-tak ( Kim Go-eun), która ma być jego oblubienicą. Ma specjalną zdolność widzenia duchów. Ze względu na znamię, które ma, duchy często nazywają ją oblubienicą Goblina.

 

2.Doctors

Yoo Hye-jung ( Park Shin-hye) była krnąbrną uczennicą liceum o kłującej, gangsterskiej osobowości. Ze względu na liczne blizny z dzieciństwa, Hye-jung trzyma serce zamknięte na innych ludzi. Jednak zmienia się po spotkaniu ze swoim mentorem Hong Ji-hongiem ( Kim Rae-won), która odgrywa kluczową rolę w przemianie jej życia z „beznadziejnej” przestępcy we współczującą lekarkę. Później rozstają się, ale spotykają ponownie po 13 latach, kiedy Yoo Hye-jung zostaje lekarzem.

 

3. Descendants of the Sun

Yoo Si-jin ( Song Joong-ki) jest kapitanem południowokoreańskiej jednostki sił specjalnych. Wraz z sierżantem majorem Seo Dae-youngiem ( Jin Goo ) łapie złodzieja motocykli, Kim Gi-beoma (Kim Min Seok).). Złodziej zostaje ranny podczas schwytania i dlatego trafia do szpitala. Dae-young zdaje sobie sprawę, że jego telefon został skradziony przez złodzieja i idzie do szpitala wraz z Si-jinem, aby go odzyskać.

Na izbie przyjęć Si-jin spotyka dr Kang Mo-yeon ( Song Hye-kyo) po raz pierwszy. Zakochuje się w niej od razu. Mo-yeon błędnie zakłada, że ​​Si-jin jest częścią przestępczego gangu złodzieja, ze względu na jego przydomek „Big Boss”, który w rzeczywistości jest jego znakiem wywoławczym. Z pomocą chirurga wojskowego Yoon Myeong-ju ( Kim Ji-won ) udowadnia jej, że jest żołnierzem.).( Potomkowie Słońca – Wikipedia)

– Serial był wielkim hitem w Korei Południowej i zyskał ogromną popularność w całej Azji.

 

4. The K2

Kim Je-ha (Ji Chang Wook) jest byłym najemnikiem PKW Czarny kamień. Podczas pobytu w Iraku zostaje wrobiony w morderstwo swojej kochanki, cywila. W rezultacie ucieka i staje się uciekinierem. Wraca do Korei Południowej i przez przypadek dostaje propozycję pracy jako ochroniarz od Choi Yoo-jina, właściciela JSS Security Company i żony kandydata na prezydenta, Jang Se-joon. Przyjmuje tę pracę w zamian za zasoby, których potrzebuje, aby zemścić się na innym kandydacie na prezydenta, Parku Kwan-soo, który wcześniej zlecił zabicie swojej kochanki. W międzyczasie Je-ha zostaje przydzielony do pilnowania Go An-na, ukrytej córki Jang Se-joon, której życie jest zawsze zagrożone z powodu Yoo-jin, jej macochy. An-na, odosobniona i samotna przez całe życie, zaczyna polegać na Je-ha, który troszczy się o nią i chroni ją za wszelką cenę. Powoli zakochują się w sobie. 

 

5. Love in the Moonlight

Opowieść o dorastaniu o 19-letnim Lee Yeonguod (Park Bo Gum) chłopca do szanowanego monarchy i jego nieprawdopodobny związek z 18-letnią Eun Hong Raon.

Krajowy i międzynarodowy hit, Moonlight osiągnął najwyższą oglądalność na poziomie 23,3% w Korei Południowej i otrzymał pochwały za produkcję, występy i muzykę. Prasa nazwała jego popularność „ Moonlight Team” i znalazł się na szczycie list przebojów aktualności, treści i reputacji marki w ciągu 9 tygodni i później.

Jeszcze jedno szczęśliwe zakończenie. 🙂

 

6. Oh My Venus

Kim Young-ho (So Ji Sub), znany również jako John Kim, jest osobistym trenerem do gwiazd Hollywood. Pomimo bogactwa swojej rodziny Young-ho w dzieciństwie cierpiał na wyniszczającą chorobę. Wierzy jednak, że zdrowy styl życia i ćwiczenia to jedyny sposób na przeżycie. Wykorzystuje to, aby uciec od problemów rodzinnych. Jego strach przed ojcem i litość dla babci. Hollywoodzki skandal z aktorką zmusza go do ucieczki do Korei.

Kang Joo-eun (Kim Min Ah) była piękna jako nastolatka, znana ze swojej ładnej twarzy i godnej pozazdroszczenia sylwetki. Teraz jako 33-letnia prawniczka, bardzo przybrała na wadze. Mdleje podczas lotu z USA z powrotem do Korei, a John Kim jest jedynym personelem medycznym na pokładzie, który przejmuje kontrolę. Opiekuje się nią nawet po przyjeździe do domu. Po tym, jak została rzucona przez swojego chłopaka, Im Woo Shika, odkrywa, że ​​​​ma przepustkę prasową dla Johna Kima i przystępuje do (szantażu) przekonania go, by pomógł jej schudnąć.

Odkrywa, że ​​Young Ho ma słabość do bycia rycerzem w lśniącej zbroi. Wprowadza się do niego, Ji Woonga i Joon Sunga (Korean Snake), po tym, jak incydent związany z prześladowaniem zmusza ją do sprzedaży mieszkania. Pracując nad jej fizyczną przemianą, oboje odkrywają, że czują do siebie więcej, niż są w stanie przyznać. Gdy zbliżają się do siebie, leczą swoje emocjonalne rany i zakochują się w sobie. 

 

7. Cheese in the Trap

Drama przedstawia delikatną relację między studentką uniwersytetu Hong Seol ( Kim Go-Eun ) i jej starszą Yoo Jung ( Park Hae-Jin ). Hong-Seol pracuje w niepełnym wymiarze godzin ze względu na biedne pochodzenie jej rodziny. Yoo Jung jest przystojny, ma dobre stopnie, wysportowany i ma miłą osobowość, ale ma też ciemną stronę.

 

8. Legend of the Blue Sea

Zainspirowany klasyczną legendą z Joseon z pierwszego koreańskiego zbioru nieoficjalnych opowieści historycznych, o rybaku, który schwytał i porwał przez syrenę, ten dramat opowiada historię miłosną między synem szlacheckiej rodziny Joseon, Kim Dam-ryeong (Lee Min-ho) i syrena, którą nazwał Se-hwa ( Jun Ji-hyun). Kiedy Dam-ryeong był dzieckiem, przed utonięciem uratowała go syrena. Po tym incydencie zostali przyjaciółmi, a Dam-ryeong nazwał ją Se-hwa, na cześć swojej młodszej siostry. Skończyło się na tym, że się w sobie zakochali, ale pewnego dnia Dam-ryeong został zmuszony przez swoją rodzinę do poślubienia innej dziewczyny. Zrozpaczony tą wiadomością Se-hwa postanawia opuścić Dam-ryeong na zawsze i wymazać wszystkie wspomnienia o ich miłości. Jednak los ponownie ich do siebie zbliżył i próbowali uciec przed ludźmi, którzy mieli ich rozdzielić. Obawiając się, że ten sam zły los, który dotyka jego i Se-hwa, powtórzy się, Dam-ryeong wysyła artefakt do odkrycia w przyszłościspróbować ostrzec swoje przyszłe ja. Losy Dam-ryeong i Se-hwa splatają się z ich współczesnymi wcieleniami. Dam-ryeong odrodził się jako Heo Joon-jae, czarujący oszust. Ponownie spotyka Se-hwa (którą później nazwał Shim Chung) w Hiszpanii i szybko została przez niego zauroczona. Joon-jae, połączony snami i tajemniczymi artefaktami, poznaje świat Dam-ryeonga i swój własny los.

 

Scroll to Top