k-drama.pl

Tylko pierwsze cztery odcinki K-dramy zostaną nakręcone przed rozpoczęciem emisji. Każda drama jest kręcona jak najbliżej daty premiery, aby zaoszczędzić na wydatkach na produkcję.

Skrypty nie są całkowicie sfinalizowane, a zmiany w nich mogą być wprowadzane na podstawie opinii widzów już w trakcie emisji. Zmiany te mogą nastąpić z kilkugodzinnym wyprzedzeniem przed filmowaniem. Zdarzały się nawet przypadki, w których sceny odcinka były kręcone jeszcze podczas nadawania tegoż odcinka 🙂 Tak więc kręcenie dram w Korei Południowej jest z pewnością intensywnym i nerwowym procesem.

Jednak dzięki rosnącej popularności tych dram na całym świecie producenci sprzedają prawa do emisji lub wydawania dram z wyprzedzeniem, zanim cokolwiek zostanie nakręcone. To z kolei pozwoliło im na filmowanie z większą ilością czasu i na długo przed emisją niż metoda „strzelania na żywo”.

Największe firmy nadawcze w Korei Południowej mają również własne lokalizacje, w których kręcono najlepsze historyczne dramaty koreańskie, z łatwo zbudowanymi, szczegółowymi planami. I co ciekawe, w porównaniu z wieloma innymi krajami scenarzyści koreańskich dram są niemal tak samo znani jak gwiazdy i reżyser serialu. Zwykle jest jeden pisarz lub mała grupa pisarzy piszących każdą K-dramę.

Mike Stuart

Przewodnik - proces tworzenia k-dramy

Scroll to Top