k-drama.pl

Świat koreańskich dram

Dramy koreańskie, znane również jako K-dramy, stają się w ostatnich latach coraz bardziej popularne na całym świecie. Te seriale telewizyjne są znane z wyjątkowej narracji, wciągających postaci i oszałamiających zdjęć. Dają wgląd w koreańską kulturę i sposób życia, a wiele dram porusza takie tematy, jak rodzina, romans i przyjaźń.

Crash
landing on you

Jednym z najpopularniejszych koreańskich dramatów jest „Crash Landing on You”, który opowiada historię południowokoreańskiej dziedziczki czeboli, która przypadkowo ląduje awaryjnie w Korei Północnej podczas lotu na paralotni. Tam spotyka oficera armii Korei Północnej, który pomaga jej poruszać się po nieznanym terytorium i chronić ją przed władzami. Dramat został doceniony za przedstawienie relacji między Koreą Północną i Południową, a także za porywający romans.

Innym popularnym dramatem jest „Itaewon Class”, który opowiada o młodym mężczyźnie, który po niesłusznym wyrzuceniu ze szkoły otwiera bar w modnej dzielnicy Itaewon w Seulu. Dramat porusza tematy pokonywania przeciwności losu, spełniania marzeń i stawania w obronie tego, co słuszne. Został doceniony za zróżnicowaną obsadę i przedstawienie zmagań, z jakimi borykają się zmarginalizowane społeczności w Korei.

"

Descent of the sun

Inne popularne dramaty koreańskie to „Descent Of The Sun”, „Goblin”, „Mr. Sunshine” i „The King: Eternal Monarch”. Każdy z tych dramatów oferuje wyjątkową perspektywę na koreańską kulturę i społeczeństwo i zdobył wielu zwolenników zarówno w Korei, jak i na arenie międzynarodowej.

Scroll to Top