k-drama.pl

The First Responders to kronika wspólnej współpracy policjantów i strażaków w nagłych sytuacjach związanych z przestępstwami, wypadkami i pożarami. Przedstawia najbardziej intensywną pracę zespołową ratowników w sytuacjach krytycznych.

Dodatkowo zwiększa oczekiwania, ponieważ jest to pierwsza seria w Korei, która przedstawia historię, w której policja i straż pożarna współpracują, aby reagować na brutalne wydarzenia obejmujące przestępczość, katastrofy i sytuacje kryzysowe.

Przede wszystkim serial przyciąga uwagę znakomitą obsadą i świetnym scenariuszem.  

W serialu Kim Rae Won gra Jin Ho-gae, pasjonującego detektywa. Po ustaleniu celu jest zawsze mocno zdeterminowany, aby go złapać.

Son Ho Jun wciela się w postać Bong Do-jina, strażaka, który na zewnątrz wydaje się zimny, ale w środku jest pełen ciepła. Pędzi jak buldożer w płomienie z determinacją, że „nie ma ognia, którego nie można ugasić”.

Wreszcie Gong Seung Yeon przemienia się w Song Seol, sumiennego i życzliwą sanitariuszkę, która leczy rany detektywów i strażaków. Bardzo dba o każdą nawet najmniejszą ranę.

W związku z tym na plakacie podglądowym uchwycona scena pokazuje potrójną synergię policji, strażaków i ratowników. Samochód policyjny, wóz strażacki i karetka stoją obok siebie. Oddają napięcie w pilnej chwili sytuacji awaryjnej.

 

Poznaj bliżej postacie z pierwszej pomocy

Jin Ho-gae to legendarny detektyw, którego wskaźnik aresztowań przekracza 100%, rozwiązując wszystkie nierozwiązane sprawy. Kim Rae Won ma schwytać wyjątkowego policjanta z dużą charyzmą i dowcipem. Jest detektywem, który ucieleśnia pasję, chłód i życzliwość.

Strażak Bong Do-jin emanuje silnym przywództwem i nie zniechęca się żadną sytuacją pożarową. Son Ho Jun opisuje swoją postać jako osobę, która odpowiedzialnie wykonuje swoją pracę. Nie obchodzą go żadne historie wokół niego i myśli w pierwszej kolejności o innych.

Na odsłoniętych fotosach postaci Song Seol jest pokazana zanurzona jako ratownik medyczny udzielający pierwszej pomocy w scenie.

Gong powiedział: „Kiedy po raz pierwszy otrzymałem ofertę, temat wspólnej akcji gaśniczej i policyjnej, który nie był poruszany w domowych dramatach, był tak świeży. Pomyślałem, że chcę wziąć w tym udział, ponieważ jest to praca przedstawiająca ludzi, którzy zasługują na szacunek”.

 

 

 

 

Premiera The First Responders miała miejsce 12 listopada na SBS. Ostatni odcinek wyemituje 23 grudnia 2022.