k-drama.pl

The First Responders to kronika wspólnej współpracy policjantów i strażaków w nagłych sytuacjach związanych z przestępstwami, wypadkami i pożarami. Przedstawia najbardziej intensywną pracę zespołową ratowników w sytuacjach krytycznych.

Dodatkowo zwiększa oczekiwania, ponieważ jest to pierwsza seria w Korei, która przedstawia historię, w której policja i straż pożarna współpracują, aby reagować na brutalne wydarzenia obejmujące przestępczość, katastrofy i sytuacje kryzysowe.

Przede wszystkim serial przyciąga uwagę znakomitą obsadą i świetnym scenariuszem.  

W serialu Kim Rae Won gra Jin Ho-gae, pasjonującego detektywa. Po ustaleniu celu jest zawsze mocno zdeterminowany, aby go złapać.

Son Ho Jun wciela się w postać Bong Do-jina, strażaka, który na zewnątrz wydaje się zimny, ale w środku jest pełen ciepła. Pędzi jak buldożer w płomienie z determinacją, że „nie ma ognia, którego nie można ugasić”.

Wreszcie Gong Seung Yeon przemienia się w Song Seol, sumiennego i życzliwą sanitariuszkę, która leczy rany detektywów i strażaków. Bardzo dba o każdą nawet najmniejszą ranę.

W związku z tym na plakacie podglądowym uchwycona scena pokazuje potrójną synergię policji, strażaków i ratowników. Samochód policyjny, wóz strażacki i karetka stoją obok siebie. Oddają napięcie w pilnej chwili sytuacji awaryjnej.

 

Poznaj bliżej postacie z pierwszej pomocy

Jin Ho-gae to legendarny detektyw, którego wskaźnik aresztowań przekracza 100%, rozwiązując wszystkie nierozwiązane sprawy. Kim Rae Won ma schwytać wyjątkowego policjanta z dużą charyzmą i dowcipem. Jest detektywem, który ucieleśnia pasję, chłód i życzliwość.

Strażak Bong Do-jin emanuje silnym przywództwem i nie zniechęca się żadną sytuacją pożarową. Son Ho Jun opisuje swoją postać jako osobę, która odpowiedzialnie wykonuje swoją pracę. Nie obchodzą go żadne historie wokół niego i myśli w pierwszej kolejności o innych.

Na odsłoniętych fotosach postaci Song Seol jest pokazana zanurzona jako ratownik medyczny udzielający pierwszej pomocy w scenie.

Gong powiedział: „Kiedy po raz pierwszy otrzymałem ofertę, temat wspólnej akcji gaśniczej i policyjnej, który nie był poruszany w domowych dramatach, był tak świeży. Pomyślałem, że chcę wziąć w tym udział, ponieważ jest to praca przedstawiająca ludzi, którzy zasługują na szacunek”.

 

 

 

 

Premiera The First Responders miała miejsce 12 listopada na SBS. Ostatni odcinek wyemituje 23 grudnia 2022.

 

                   

                                 

Scroll to Top