k-drama.pl

 Jak wygląda życie w Korei Południowej? 

 

  1. W zależności od oczekiwań co do „Happy Life”, Korea jest pośrodku.

Przy średnich dochodach w wysokości 3-4 milionów koreańskich wonów (powiedzmy średnio 3000 USD) można dostać prawie wszystko, co oferuje Korea Południowa, chociaż nie można oczekiwać luksusu. Tak więc, jeśli nie stajesz się zbyt chciwy lub zazdrosny o tych, którzy mają, nie czujesz się tak bardzo sfrustrowany.

Życie jest ciężkie w każdym kraju, prawda?

Komunikacja jest zbyt dobrze rozwinięta i zapewnia wysoki standard wygody i dostępności. Jeśli chcesz spędzać czas ze znajomymi w piątek, a nie w niektórych popularnych miejscach w Seulu, możesz spędzić całą noc robiąc wiele różnych rzeczy w odległości spaceru.

     

Możesz wybrać, co chcesz robić. Jednego dnia możesz cieszyć się tradycyjnym stylem życia, innego dnia możesz zanurzyć się w tętniącym życiem nocnym życiu z klubami pełnymi pięknych ludzi z całego świata w Itaewon i zjeść kolację w dzielnicy Gyeonglidan-gil. Zależy co jesz i co pijesz, nie potrzebujesz tysiąca dolarów. Night Taxi zapewni Ci bezpieczny powrót do domu wcześnie rano.

Pewnego dnia możesz spędzić popołudnie leżąc w nadrzecznym parku wzdłuż rzeki Han, uprawiając różne sporty wodne i zobaczyć ludzi lubiących wszelkiego rodzaju rzeczy, od rowerów po namioty na świeżym powietrzu, czytając książki.

Innego dnia możesz wsiąść do pociągu do Busan, który jedzie 3 godziny ze stacji w Seulu i zjeść świeże sashimi na plaży Haeundae lub Gwanganli. Po drodze możesz zatrzymać się w Daegu, aby zjeść Daegu Makchang.

Wyjazd na wyspę Jeju nie jest już luksusem. To trwa tylko 1 godzinę, a bilet w obie strony kosztuje maksymalnie 200 USD.

Jeśli chodzi o pieniądze, powodem, dla którego Koreańczycy tak ciężko pracują, jest cieszenie się wszystkimi tymi dobrymi rzeczami, które Korea Południowa już opracowała, aby zaoferować swoim obywatelom wraz z przyjaciółmi i rodzinami.

  1. Wygodny i szybki

Niektóre rzeczy, które Koreańczycy mówią w swoich odpowiedziach lub postach na blogu, można uznać za przesadzone. Ale nie jest. Koreańczycy w 2022 roku nie są tymi, którzy muszą promować nasz styl życia chowając się brudno za kulisami ani zbyt pewni swoich osiągnięć. Pojechałem do centralnego Seulu, gdzie dziedzictwo historyczne jest dobrze odrestaurowane i zachowane. Większość ludzi to Koreańczycy, którzy spędzają weekend ze swoimi kochankami, przyjaciółmi lub rodzinami.

Wszystkie te są dostępne w ciągu 1 godziny, jeśli mieszkasz w Seulu lub w jego pobliżu. Wydałem 4000 wonów (3 USD) na transport w obie strony z Incheon do Seulu, co zajęło mi łącznie 3 godziny w metrze słuchania niektórych podcastów.

Sklep spożywczy przed moim domem jest otwarty 24 godziny na dobę. Nie muszę przechowywać zbyt wielu rzeczy w lodówce. Mogę po prostu przejść do CSV i dostać to, czego potrzebuję. Zajmuje to tylko 5 minut.

Usługi komunalne są również dość tanie i wygodne. Jeśli przeprowadzasz się do domu i potrzebujesz połączenia z Internetem, zwykle zajmuje to mniej niż 3 dni. Z wyjątkiem niektórych szczytów sezonu, takich jak marzec lub wrzesień, kiedy ludzie często przeprowadzają swoje

 domy, możesz uzyskać połączenie z Internetem tego dnia.

Wszystkie usługi, w tym badania lekarskie, nie wymagają tutaj majątku. Jeśli zachorujesz, możesz po prostu udać się do przychodni w swoim mieście i zapłacić razem 10 USD za lekarza i lekarstwa. Większość wydatków pokrywa program National Health Insurance, który jest potrącany z wynagrodzenia w wysokości około 9% wynagrodzenia. To zdjęcie przedstawia wspólną poczekalnię klinik w Seulu.

3. Życie społeczne

Widzę, że wielu Koreańczyków mówi o tym z urazą. Ale Koreańczycy słyną z ekstremalnej uczciwości. Jeśli lubią, to lubią. Jeśli nie, to nie. Tak więc nawiązywanie przyjaźni jest trudne, ale zależy od twojego wysiłku i szczęścia.

Mam 3 grupy znajomych na moim messengerze. Pierwszy 10, drugi 3, drugi 4. Wszyscy z nich minimum 15 lat, jak jest teraz. Spotkałem dwóch przyjaciół z liceum w zeszły weekend i świetnie się bawiliśmy. Po prostu piliśmy i rozmawialiśmy. Ale czego jeszcze potrzebujesz od heteroseksualnych przyjaciół płci męskiej w Korei? Tej nocy wydano dużo piwa i soju.

Następnego dnia zadzwoniłam do mamy, a ona powiedziała mi, że poszła na farmę po trochę słodkich ziemniaków z przyjaciółmi i mężem przyjaciółki. Myślę, że dobrze się bawiła.

Czasami jeździ do córki (mojej młodszej siostry) i jeździ metrem. Ponieważ ma teraz ponad 65 lat, jest to dla niej bezpłatne. Metro jest bezpłatne dla osób powyżej 65 roku życia. Jeśli masz energię, możesz dojechać wszędzie, nie wydając ani grosza.

4. Gospodarka i możliwości

Stopa bezrobocia jest wysoka. Wielu młodych ludzi styka się z trudną rzeczywistością na rynku pracy. Ale kiedy patrzę na aplikacje rekrutacyjne i strony internetowe, wszędzie są tysiące ofert pracy. Problem polega na tym, że trudno jest znaleźć najlepszą pracę dla wszystkich, która spełnia kilka wymagań: lokalizację, wynagrodzenie, godziny pracy i warunki pracy.

Jak pisałem w innym artykule, technicy zarabiają teraz co najmniej 200 USD dziennie. Wykwalifikowani zarabiają ponad 6000 USD miesięcznie, ponieważ koszty pracy wzrosły, a wykwalifikowani technicy są rzadkością. Ale niewiele osób wchodzi na ten rynek. Więc jeśli potrzebujesz, możesz dostać pracę.

Widzę też wiele ofert pracy na LinkedIn. W Korei Południowej działa wiele zagranicznych firm, które wciąż poszukują talentów do pracy dla nich. Ale ponieważ ludzie, których potrzebują, potrzebują doświadczenia i umiejętności, nie można ich dopasować do tych świeżo upieczonych absolwentów.

Czas wyświetlania w Korei Południowej będzie jednym z najlepszych na świecie. Ludzie spędzają większość czasu na urządzeniach mobilnych lub komputerach. To dosłownie cyfrowy świat. Zobacz, ile odpowiedzi wygenerowałem w ciągu ostatnich 7 dni. Mam swoje problemy, ale mogę poświęcić swój czas, aby to zrobić, przy odrobinie badań i odrobinie wysiłku związanego z pisaniem. Twórcy wszędzie tworzą każdą możliwą treść. Ale są nieograniczone i zawsze możesz znaleźć okazję.

Jedynym problemem jest to, że jeśli zrobisz sobie przerwę, ktoś inny przejmie twoją zawartość. To jeden z powodów, dla których ludzie w Korei Południowej nie mogą odpocząć.

Ale wręcz przeciwnie, oznacza to, że jest mnóstwo ludzi, którzy mogą dla ciebie pracować, jeśli stworzysz dobry model biznesowy. Ludzie walczą, ponieważ nie wiedzą, jak skonfigurować model biznesowy. też próbuję się zorientować.

5. Standard życia

Ludzie często nie rozumieją, że Koreańczycy mają trudne życie, ponieważ ogólnie ich życie jest nieszczęśliwe. Jak powiedziałem powyżej, ciężko pracujemy, ponieważ konkurencja jest duża. Ciężko pracujemy, bo chcemy utrzymać określony standard życia. Jest wielu ludzi, którzy nie dbają o to, jak żyją inni i tworzą swój jedyny styl życia. Korea to wyjątkowo wolny kraj (poza narkotykami i innymi nielegalnymi towarami). Poziom bezpieczeństwa jest tak wysoki, a bezpieczeństwo uważane jest za najwyższy poziom na świecie.

Oczywiście istnieje wiele problemów i wad, których ludzie nie mogą znieść. Akceptuję wszystkie opinie, które ludzie tutaj piszą na temat złych rzeczy, których możesz doświadczyć w Korei Południowej. Jednak ogólny standard życia w Korei Południowej jest dość wysoki. Postrzeganie standardu życia jest jedyną różnicą w stosunku do ludzi z innych krajów.

Więc jestem po stronie „Patrząc na jasną stronę” i staram się żyć zgodnie z tym założeniem. Jedną z wrodzonych cech Koreańczyków jest to, że nie lubimy odpoczywać bez myślenia lub robienia czegokolwiek. Ludziom trudno znieść nudę. To są cechy charakterystyczne i zbudowaliśmy naszą kulturę z tymi cechami.

Pominąłem więc kilka pytań na temat „Jak wygląda życie w Korei Południowej?” wcześniej, ale chciałem odpowiedzieć na to teraz. Jak wygląda życie w Korei Południowej?

Będziesz cieszyć się, jeśli chcesz, będziesz miał trudności z dogonieniem tego szybkiego społeczeństwa. 빨리빨리
Dobro i zło zawsze współistnieje. Przynajmniej mamy wolność wyboru życia, jakie chcemy.

Źródło: Quora
Scroll to Top