k-drama.pl

10 najbardziej niezapomnianych par w K-Dramach

K-Dramy od lat skradają serca widzów na całym świecie, a jednym z głównych powodów są zapierające dech w piersiach historie miłosne oraz charyzmatyczne pary, które na zawsze zostają w pamięci. Przedstawiamy 10 najbardziej niezapomnianych par w historii K-Dram.

You Are My Destiny

1. Jun Ji-hyun i Kim Soo-hyun w „You’re My Destiny” (2013):
Cheon Song-yi, niesfornej aktorki, i Do Min-joon, obdarzonego nadzwyczajnymi mocami kosmity, stworzyli jedną z najbardziej oryginalnych par K-Dram. Ich niezwykła historia miłości przekroczyła bariery czasu, przestrzeni, a nawet gatunków.

2. Park Shin-hye i Lee Min-ho w „The Heirs”(2013):  
Ta romantyczna komedia opowiada o młodych bogaczach, którzy uczą się radzić ze swoimi uczuciami i odpowiedzialnością. Miłość pomiędzy Cha Eun-sang (Park Shin-hye) i Kim Tan (Lee Min-ho) rozwija się w sugestywny, choć przeciwny z wielu względów sposób.

The Heirs
goblin

3. Kim Go-eun i Gong Yoo w „Goblin” (2016-2017):
W „Goblin” spotykają się nieśmiertelnik Kim Shin (Gong Yoo) zbiegli od przeznaczenia Eun Tak (Kim Go-eun). Choć różnice wieku i magiczne moce wydają się nie do przeskoczenia, ich uczucie ma magiczną moc, która udziela się widzom.

4. Son Ye-jin i Hyun Bin w „Crash Landing On You” (2019-2020): 
Seria opowiada o miłości pomiędzy chaebol-ką Ji Se-ri (Son Yejin) a północnokoreańskim oficerem Ri Jeong-hyuk (Hyun Bin). Ich niecodzienna i niebezpieczna historia miłosna przekracza granice polityczne i kulturowe.

Crash landing on you
descent of the sun

5. Song Hye-kyo i Song Joong-ki w „Descendants of the Sun” (2016): 
Dwoje bohaterów spotyka się przypadkowo na jednej z wysp greckich. On jest kapitanem sił zbrojnych Korei Południowej, ona lekarką. Historia ich miłości, nabita egzotycznymi miejscami i wartką akcją, zaintrygowała widzów na całym świecie.

6. Suzy i Lee Jong-suk w „While You Were Sleeping” (2017):  
Ta para spotyka się we śnie. Hong Joo (Suzy) potrafi przewidzieć przyszłość śniąc, a prokurator Jae Chan (Lee Jong-suk) zostaje splątany w ten labirynt wydarzeń. Emocjonalna historia miłosna dodaje głębi tej fantastycznej opowieści.

while you are sliping
love in the moonlight

7. Park Bo-gum i Kim Yoo-jung w „Love in the Moonlight” (2016):  
Osadzona w czasach Joseon, historia starej królowej, która się zakochuje w męskim uczonym, ukazuje fascynujący, a jednocześnie niepokojący obraz miłości, która musi się ukrywać.

8. Lee Joon-gi i IU w „Scarlet Heart Ryeo” (2016):   
Tej dramatycznej opowieści również osadzonej w czasach dynastii Goryeo nie brakuje konfliktów, a miłość pomiędzy Hae Soo (IU) i Wang So (Lee Joon-gi) zostaje wystawiona na ciężką próbę przez nieszczęśliwy los.

scarlet heart ryeo
touch your heart

9. Yoo In-na i Lee Dong Wook w „Touch Your Heart” (2019):  
Ciepła romantyczna komedia, która stanowi spin-off „Goblin” pokazuje miłość pomiędzy aktorką Oh Yoon-seo (Yoo In-na), a żartobliwym prawnikiem Kwon Jung-rok (Lee Dong Wook).

10. Lee Sung-kyoung i Nam Joo-hyuk w „Weightlifting Fairy Kim Bok Joo” (2016-2017):  
Niezwykła historia miłości pomiędzy halterką Kim Bok-joo (Lee Sung-kyoung) i pływakiem Jung Joon-hyung (Nam Joo-hyuk) skradła serca wielu widzów, dzięki autentyzmu i niezmąconej, prawdziwej chemii pomiędzy parą.

Weightlifting Fairy Kim Bok Joo

Te 10 niezapomnianych par w K-Dramach pokazuje, jak różnorodne są opowieści o miłości, które można przedstawić na małym ekranie. Niewątpliwie każda z nich pozostanie w pamięci widzów na zawsze, nawet jeśli kolejne serie dodadzą nowe, romantyczne rozmowy do tego wzruszającego kanonu.

Scroll to Top