k-drama.pl

Netflix na ten rok przygotował prawdziwą ucztę dla miłośników koreańskiej dramy. Zobaczcie, ile wrażeń czeka na nas w najbliższych miesiącach.

The Glory

Ten wyczekiwany dramat zemsty z gwiazdą Descendants of the Sun, Song Hye-kyo i Guardian: The Great and Lonely God , scenarzystki Kim Eun-sook, podobno będzie miał swoją premierę w dwóch częściach. Song wcieli się w Moon Dong-eun, aspirującą architektkę, która została zmuszona do porzucenia szkoły po brutalnym ataku ze strony jej łobuzów. Wiele lat później przywódca łobuzów jest teraz rodzicem ucznia szkoły podstawowej, a Moon jest wychowawcą dziecka. W rolach głównych wystąpią także Lee Do-hyun  z Youth of May i Im Ji-yeon z High Society .

Premiera: 30 grudnia 2022 dla części 1 i 10 marca 2023 dla części 2.

Crash Course in Romance

Ten beztroski dramat tvN opowiada o Nam Haeng-sun ( Jeon Do-yeon), byłym sportowcu o bardzo pozytywnej osobowości i nieograniczonej wytrzymałości, który obecnie prowadzi sklep z przystawkami. Matka musi poruszać się po świecie prywatnej edukacji, gdy jej córka próbuje dołączyć do klasy sławnego instruktora matematyki Choi Chi-yeola ( Jung Kyung-ho). Wkrótce między namiętną mamą a zamkniętą w sobie nauczycielką buduje się romantyczna więź.

Premiera : 14 stycznia

Physical: 100

Po sukcesie singla Inferno , drugi oryginalny reality show Netflix przedstawi rywalizację sprawdzającą siłę i zwinność (kierowaną przez wszechwiedzący głos, który nadaje klimat wielkiej Squid Game). 100 uczestników w różnym wieku, rasy i płci będzie rywalizować w wielu wyzwaniach fitness, aby określić, który z nich ma „idealne ciało fizyczne”. (Ponadto wśród obsady jest ulubieniec singla Inferno Season 1!)

Premiera: 24 stycznia

Love to hate you

Pierwszy fałszywy wątek randkowy z 2023 roku pochodzi od aktorów Arthdal ​​Chronicles , Kim Ok-vin i Yoo Teo, grających ludzi w wojennym związku, którzy nie ufają płci przeciwnej. Kim gra prawnika zajmującego się rozrywką, który nienawidzi przegrywać z mężczyznami, a Yoo gra czołowego aktora, który „nienawidzi wszystkich dorosłych kobiet”. Czy ich miłość przezwycięży ich podejrzenia?

Premiera : 10 lutego

A Time Called You

W tej adaptacji tajwańskiego dramatu Someday or One Day występują Jeon Yeo-been z Vicenzo i Ahn Hyo-seop z Business Proposal , a obie gwiazdy występują w podwójnych rolach. Han Jun-hee (Jeon) nadal nie pogodziła się ze śmiercią swojego chłopaka Ko Yeon-jun (Ahn) rok wcześniej. Pewnego dnia w jakiś sposób cofa się w czasie do roku 1998 i odnajduje się jako uczennica liceum, Kwon Min-joo. Tam spotyka kolegę ze studiów Nam Si-heon i jest zaskoczona, widząc, jak bardzo Si-heon przypomina swojego zmarłego chłopaka. W rolach głównych występują także Kang Hoon z Little Women i All of Us Are Dead Lee Min-goo.

Behind Your Touch (tytuł roboczy)

Ta nadprzyrodzona komedia kryminalna opowiada o kobiecie, która zyskuje moc psychometrii, będąc w stanie zobaczyć czyjeś wspomnienia, kiedy ich dotyka. Wiejski weterynarz Ye-boon ( Han Ji-min z Our Blues) utknął, wykonując drobiazgową pracę, taką jak dostarczanie cieląt, aby związać koniec z końcem. Jej życie zmienia się, gdy otrzymuje moce psychometryczne podczas wizyty na farmie krów, a później ponownie, gdy poznaje namiętnego detektywa Jang-yeola (My Liberation Notes, Lee Min-ki). 

Obaj zbliżają się do siebie, gdy wykorzystują moce Ye-boon do rozwiązywania różnych spraw, od drobnych przestępstw po seryjne morderstwa. Członek EXO, Suho, również zagra.

Black Knight

Ta dystopijna seria rozgrywa się w fikcyjnym roku 2071, w którym tylko jeden procent ludzkiej populacji przetrwał intensywne zanieczyszczenie powietrza, a dostawcy, zwani rycerzami, odgrywają kluczową rolę w nowym systemie rozwarstwienia społecznego. Podąża za legendarnym Rycerzem 5-8 i uchodźcą o imieniu Sawol, który marzy o pójściu w jego ślady. Kim Woo-bin, Kang You-seok i gwiazda E Som.

Bloodhounds

Na podstawie komiksu internetowego Bloodhounds , ten dramat akcji w stylu noir opowiada o młodym mężczyźnie, który wkracza do świata lichwiarzy. Woo Do-hwan z The King: Eternal Monarch gra Gun-woo, wschodzącego i utalentowanego boksera, który musi odłożyć na bok swoje marzenia z powodu długów swojej mamy i znaleźć pracę jako ochroniarz CEO Choi ( Heo Jun- ho). W rolach głównych występują także Lee Sang-yi z Hometown Cha-Cha-Cha, Jung Da-eun z Midnight Runners i Park Sung-woong z Snowdrop.

Celebrity

Ten thriller od Netflix i Studio Dragon przedstawi wzloty i upadki kultury celebrytów i influencerów, ukazując burzliwe lęki i bolesne pragnienia otaczające świat. W obsadzie znajdują się: It’s Okay to Not Be Okay i Park Gyu-young z Sweet Home, perkusista CN Blue Kang Min-hyuk, Lee Chung-ah z Awaken i Lee Dong-gun z Angel’s Last Mission: Love.

Daily Dose of Sunshine

Ten uzdrawiający dramat, będący adaptacją komiksu internetowego Morning Comes To The Mental Ward, opowiada o wielu rodzajach incydentów, które mają miejsce na oddziale psychiatrycznym. Gwiazda Strong Girl Do Bong Soon, Park Bo-young, zagra pielęgniarkę psychiatryczną Jung Da-eun, obok Yeon Woo-jin z Thirty-Nine, Jang Dong-yoon z Mr. Sunshine oraz Lee Jung z Parasite i Law School -eun dopełniają główną obsadę.

Destined With You

Aktor King’s Affection  i  Tomorrow (i członek SF9) Rowoon powraca do Netflix w nowym romansie fantasy, w którym zagra Jo Bo-ah, gwiazda Tale of the Nine-Tailed. Drama będzie śledzić historię miłosną urzędnika państwowego (Jo), który zdobywa zakazaną księgę zapieczętowaną 300 lat temu, oraz prawnika (Rowoon), którego rodzina została uwięziona pod wielowiekową klątwą księgi. W rolach głównych wystąpią także Ha Joon z Bad Prosectuor oraz Yura z Forecasting Love and Weather .

Doona!

W tym dramacie opartym na komiksie internetowym The Girl Downstairs wystąpi weteran K-popu, Bae Suzy, grający emerytowanego idola. Lee Doo-na (Suzy) jest najpopularniejszą członkinią dobrze zapowiadającej się dziewczęcej grupy, kiedy nagle ogłasza przejście na emeryturę i zostaje zamkniętą we wspólnym domu. Kiedy ciepły student uniwersytetu Won Joon (Yang Se-jong) wprowadza się, para w końcu zbliża się do siebie i rozpoczyna romans.

D.P. 2 sezon

Zdjęcia do drugiej serii tego nagradzanego dramatu już się zakończyły, który zyskał szerokie uznanie dzięki realistycznemu, brutalnemu przedstawieniu zastraszania i toksycznej męskości w koreańskiej armii. Jung Hae-in (Jun-ho), Koo Kyo-hwan (Ho-yul), Kim Sung-kyun (Bum-goo) i Son Suk-ku (Ji-sup) powrócą jako Jun-ho zajmuje się skutkami jego decyzji o [spoiler]. 

Goodbye Earth

Nadal niewiele wiemy o tym dramacie science-fiction poza jego obsadą – w tym Yoo Ah-inHellbound i Strangers from Hell – Ahn Eun-jin – oraz jego tajemniczym streszczeniem: „Badanie rozpaczy i nadziei w jednostkach świadomy asteroidy pędzącej w kierunku Ziemi, oznaczającej koniec świata”. Ponadto serial jest adaptacją powieści Głupiec na krańcu świata autorstwa Kōtarō Isaki, tego samego autora, którego książka Maria Beetle została niedawno zaadaptowana do filmu fabularnego Bullet Train 

Gyeongseong Creature

Han So-Hee z My Name i Park Seo-joon z Itaewon Class ( i przyszła gwiazda Marvela) stoją na czele gwiazdorskiej obsady tego thrillera historycznego. Akcja serialu rozgrywa się wiosną 1945 roku w Gyeongseong, podczas japońskiego panowania nad Koreą. Serial opowiada o dwóch młodych dorosłych (Han i Park), którzy walczą z dziwnymi stworzeniami zrodzonymi z ludzkiej chciwości. Wyczekiwana seria, w której wystąpili Claudia Kim z Avengers: Age of Ultron i Wi Ha-jun z Squid Game, została podobno odnowiona (otwiera się w nowej karcie) na sezon 2, zanim jeszcze został wyemitowany!

King the Land

Wyczekiwana współpraca pomiędzy Junho z 2PM i YoonA z Girls Generations będzie transmitowana na Netflix. Aktorzy wcielą się w hotelarzy z salonu biznesowego VVIP King the Land, którzy uczą się współpracy w stresującym środowisku. Junho (The Red Sleeve ) zagra Gu-wona, spadkobiercę czebola King Hotel, który wraca do grupy hotelowej w poszukiwaniu wspomnień o swojej matce, podczas gdy YoonA (Big Mouth ) gra Cheon Sa-rang, królową uśmiechu i gościnności King Hotel „, która awansowała z recepcji do ekskluzywnego salonu.

Mask Girl

Ten thriller z czarną komedią, oparty na grze internetowej o tej samej nazwie, opowiada o dwóch pracownikach biurowych, którzy mają kompleks niższości, jeśli chodzi o ich wygląd. Kim Mo-mi ( Reflection of You 's Go Hyun-jung) występuje jako prezenterka na żywo, która zakrywa twarz maską. Jej współpracownik Joo Oh-nam ( Ahn Jae-hong z Fight For My Way ) jest jednostronnie zakochany w Mo-mi, a jego jedynym źródłem radości jest oglądanie transmisji internetowych. Wkrótce ta dwójka zostaje wciągnięta w nieoczekiwany incydent.

Nineteen to Twenty

Ten program przedstawiający wycinek życia skupi się na dorastaniu koreańskich nastolatków, którzy osiągają pełnoletniość, gdy kończą 20 lat w koreańskim wieku. Serial reality obsadzi grupę młodych dorosłych, którzy spędzają razem ostatni tydzień nastolatka i pierwszy tydzień dwudziestki, doświadczając wolności i wszystkich „pierwszych” dorosłości.

Queenmaker

Ten dramat będzie śledził losy dwóch potężnych i zdecydowanych kobiet: utalentowanej wykonawczej i tytularnej „Queen Maker” Hwang Do-hee ( Kim Hee-ae z „ The World of the Married ”) oraz prawniczki zajmującej się prawami pracowniczymi i „szalonego nosorożca” Oh Seung- Sook (Life’s Moon So-ri) Chociaż jedna jest na wskroś bizneswoman, a druga działaczką na rzecz praw pracowniczych, para spotyka się, gdy Do-hee jest zdeterminowany, by uczynić Seung-sooka burmistrzem Seulu.

See You In My 19th Life

Na podstawie popularnej gry internetowej o tej samej nazwie, ta nadprzyrodzona komedia romantyczna opowiada o Ban Ji-eum (w tej roli gwiazda Mr. Queen Shin Hye-sun), która ma niezwykłą zdolność zapamiętywania swoich poprzednich wcieleń, oraz Moon Seo-ha (My Name’s Ahn Bo-hyun), którego jest jej przeznaczone spotkać. Ji-eum nie ma żadnych przywiązań do swoich poprzednich wcieleń, ale kiedy traci Seo-ha w wyniku wypadku po spotkaniu z nim w swoim 18. życiu, zaczyna swoje 19. życie, aby ponownie się z nim połączyć.

Siren: Survive the Island

Rok 2023 to rok różnorodnych programów o przetrwaniu i wytrzymałości Netflix. Wśród 24 zawodniczek tej nowej serii znajdą się policjantki, strażaczki, ochroniarze, żołnierze, sportowcy i kaskaderki, które z różnych profesji połączą siły, by walczyć o przetrwanie na odległej wyspie.

Song of the Bandits

Seohyun z Girls’ Generation i Kim Nam-gil z The Fiery Priest występują w tym historycznym dramacie akcji, którego akcja toczy się w latach dwudziestych XX wieku w okresie kolonialnym Japonii. Program opowie historie tych, którzy zostali pozbawieni domów i środków do życia, oraz o tym, jak zrobią wszystko dla swoich rodzin, kolegów i mieszkańców Joseon. Itaewon Class „Yoo Jae-myung”, „Remarriage and Desires” Lee Hyun-wook, a także „Lee Ho-jung” Lee Ho-jung.

Sweet Home - 2 sezon

W tym roku powraca kolejny hitowy horror, który zapowiada Netflix(otwiera się w nowej karcie) w czerwcu 2022 r., że sezony 2 i 3 (!) będą w drodze. W finale pierwszego sezonu Hyun-soo (Mimo to „Song Kang”) uciekł z Green Homes przed wielkim klifem, w którym obudził się w wojskowym wozie prowadzonym przez [spoiler], jakoś żywy. Oprócz ocalałych z pierwszego sezonu, w obsadzie znajdą się nowi członkowie: Yoo Oh-sung (The Veil ), Oh Jung-se ( It’s Okay to Not Be Okay) i Jung Jin-young (Love in the Moonlight ).

The Good Bad Mother

Gwiazda Glory and Sweet Home, Lee Do-hyun, ma już powrócić w kolejnym k-dramie Netflix w tym roku. Ta uzdrawiająca komedia, wyreżyserowana przez Shim Na-yeon z Beyond Evil , będzie podążać za Young-soon ( Sympathy for Lady Vengeance, Ra Mi-ran), matką, która całe życie żyła dla swojego dziecka, oraz jej synem, prokuratorem Kang- ho (Lee), który po nieoczekiwanym wypadku cierpi na amnezję i wraca do bycia dzieckiem.

Zombieverse

Zombie były siłą napędową koreańskich dramatów, filmów, komiksów i nie tylko. Teraz wkraczają na pole programów rozrywkowych dzięki temu reality show, w którym komicy, idole, aktorzy i inne celebrytki trafiają do serca Seulu, aby zobaczyć, jak prawdziwi ludzie zareagują na apokalipsę zombie. W obsadzie walczącej o jedzenie, wodę i schronienie znajdą się aktorka Sweet Home Lee Si-young, gwiazda The Hungry and the Hairy Noh Hong-chul, gwiazda Nowego Świata Park Na-rae, bejsbolista Yoo Hee-kwan, raper DinDin ( Kim Cheol), członek Billlie, Tsuki, oraz kongijskie osobistości z YouTube, Jonathan i Patricia Yiombi.

All of Us Are Dead - 2 sezon

Ten dramat o zombie został odnowionyodnowiony (otwiera się w nowej karcie) w czerwcu 2022 r., po ekscytującym pierwszym sezonie, w którym uczniowie Hyosan High School walczyli o wydostanie się z miasta. Reżyser Lee Jae-kyoo wcześniej drażnił się, że Nam-ra (Cho Yi-hyn) i wyewoluowane zombie mogą być dużą częścią nowego sezonu, wraz z możliwym powrotem Cheong-san (Yoon Chan-young). 

Squid Game - 2 sezon

Chociaż Squid Game 2 jest bardziej prawdopodobne, że pojawi się w 2024 roku, nie możemy pominąć długo oczekiwanej kontynuacji najpopularniejszego serialu Netflix w historii. Twórca Hwang Dong-hyuk as pozostał głównie mamą na temat swoich planów na nadchodzący sezon, ale wiemy, że były zwycięzca Gi-hun (Lee Jung-jae) i Front Man (Lee Byung-hun) powrócą. Trzymamy kciuki za powrót policjanta Jun-ho (Wi Ha-jun)!

Chicken Nugget

Kim Yoo-jung z 20th Century Girl , Ryu Seung-ryeong z Kingdom i Ahn Jae-hong z Fight For My Way zagrają główne role w tej adaptacji internetowego komiksu Fried Chicken autorstwa Park Ji-dok. Córka prezesa firmy (Kim) jest zaintrygowana nową maszyną, która jej zdaniem pomoże na zmęczenie. Zamiast tego przypadkowo zamieniła się w smażonego kurczaka (tak, dobrze przeczytałeś). Jej ojciec (Ryu) i stażysta z jednostronną sympatią (Ahn) pracują razem, aby przywrócić ją do ludzkiej postaci, odkrywając po drodze bardzo mroczne sekrety.

Murder DIEary

Parasite i gwiazda Our Beloved Summer , Choi Woo-shik, wystąpią w nowym thrillerze opartym na komiksie internetowym z 2011 roku o tym samym tytule. Lee Tang (Choi) jest zwykłym studentem college’u, który pracuje w sklepie spożywczym, kiedy pewnej nocy wdaje się w bójkę z klientem, nieświadomie macha młotkiem i zabija go. Student, który stał się seryjnym mordercą, dowiaduje się, że wszystkie jego ofiary same były przestępcami, zdając sobie sprawę, że ma wrodzoną moc wykrywania i karania złoczyńców. Tang staje się mrocznym bohaterem, badanym przez detektywa Gang Nan-gam ( My Liberation Notes , Son Suk-ku) i byłego detektywa Song Chon ( Lee Hee-joon z Mouse ).

Parasyte: The Grey

Manga science-fiction Hitoshiego Iwaakiego o pasożytniczych formach życia, które żyją z ludzkich nosicieli, doczeka się adaptacji dramatu K w reżyserii Train to Busan, reżysera Yeon Sang-ho. Kiedy Jeon So-nee z My Love Blooms gra Jeong Su-in, wchodzi w dziwaczną koegzystencję z pasożytem, ​​który zaraża jej rękę, ale nie zasiedla jej mózgu. Koo Kyo-Hwan z DP i Lee Jung-hun z Peninsula również wystąpią jako ludzie, którzy poświęcili swoje życie tropieniu i walce z pasożytami.

Queen of the Scene

Gong Hyo-jin z  When the Camellia Blooms  zagra główną rolę w tej paranormalnej komedii o pisarce, która utknęła we własnej historii. Kiedy Kim Ma Ri, znana z szokujących zwrotów akcji w swoich opowieściach, zostaje uwięziona we własnym stworzeniu, musi stawić czoła kilku komediowym sytuacjom, gdy próbuje wrócić do rzeczywistości.

Scroll to Top