k-drama.pl

Oto 5 powodów, dla których ten K-dramat powinien znaleźć się na Twojej liście do obejrzenia.

1. Urocze postacie
Choi Chi Yeol (Jung Kyung Ho)

Pomimo tego, że jest narcyzem, nasz „wygrany trylion” (pseudonim nadany mu, ponieważ generuje dochód w wysokości 1 biliona wonów rocznie) ma swój urok. Jest celebrytą w dziedzinie edukacji prywatnej, a rodzice ustawiają się w kolejce, aby zapisać swoje dzieci na jego kursy.

Ale Chi Yeol nie jest jednym z tych nudnych i surowych instruktorów, którzy leją kijem swoich uczniów, by się uczyli; lub maniakiem mającym obsesję na punkcie wyników, takim jak Kim Joo Young (Kim Seo Hyung ) ze SKY Castle, który przekazuje pytania egzaminacyjne zamożnym studentom.

Jest fajnym nauczycielem matematyki, którego olśniewająca charyzma, zaraźliwa pozytywna energia i zabawny sposób nauczania sprawiają, że uczniowie stają się jego zagorzałymi fanami. Ale cały ten sukces i jego olśniewający wizerunek publiczny czynią go zarozumiałym człowiekiem. Ma irytujący sposób zniechęcania ludzi, czasami nie szanuje swoich podwładnych, a nawet przełożonych i ma paskudny temperament, gdy jest zestresowany.

A poza tym całym blaskiem reflektorów prowadzi żałosne życie. Co więcej, pomiędzy scenami, serial rzuca również przebłyski scen, które rzucają światło na kontekst traumatycznej przeszłości Chi Yeol. Cały ten stres powoduje u niego brak snu, halucynacje i zaburzenia odżywiania, które sprawiają, że wymiotuje wszystko, co je. Aż pewnego dnia smakuje banchan (dodatki) Haeng Seona, co uzależnia go od ich niebiańskiego smaku. W końcu znajduje jedzenie, które może przełknąć.

Nam Haeng Seon (Jeon Do Yeon)

Nam Haeng Seon to była sportsmenka z drużyny narodowej i właścicielka sklepu banchan. Dzieli skąplikowaną relacje z córką (Nam Hae Yi) – a dokładniej z siostrzenicą, którą adoptowała po tym, jak jej siostra zostawiła dziewczynkę na progu jej domu. Może jej nie urodziła, ale zawsze stara się obdarzyć Hae Yi ( Roh Yoon Seo ) taką samą ilością miłości i troski, jaką dałaby swojej biologicznej córce. Haeng Seon jest także opiekunem swojego upośledzonego umysłowo młodszego brata. Okoliczności i sytuacja rodzinna sprawiają, że jest żywicielką rodziny.

Ale pomimo ciężkiego życia, Nam Haeng Seon nie jest damą w opałach. Jej trening z czasów sportowca nie tylko uczynił ją silną fizycznie i dał jej dużą wytrzymałość, ale także zaszczepił w niej żelazną wolę, która nigdy nie pozwala jej się poddać, gdy coś postanowi.

Postacie drugoplanowe

W tym serialu błyszczą nie tylko główni bohaterowie, ale także postacie drugoplanowe, które dodają dużo zabawy do całej fabuły.

Oh Eui Shik gra uroczego, niepełnosprawnego brata Haeng Seona, Lee Bong Ryun jest energiczną Kim Young Joo, która podkochuje się w sekretarce Chi Yeol, Ji Dong Hee ( Shin Jae Ha), Jang Young Nam gra obsesyjnego Jang Seo Jina, który jest pracująca matka dwójki dzieci, a Kim Sun Young to ambitna, ale protekcjonalna Cho Soo Hee, która jest gotowa poniżyć innych dla dobra swojej córki. Licealiści występujący w dramacie mają również swoją własną historię, która składa się na rozbudowaną fabułę.

Każdy członek obsady wykonuje świetną robotę, grając swoje role. To, co naprawdę sprawia, że ​​​​jest to zabawny serial, to wysublimowane występy aktorów i dopracowana gra aktorska, która podkreśla dynamiczną osobowość bohaterów.

2. Zabawna i pokręcona dynamika

Oprócz sympatycznych postaci, chaotyczna dynamika przyciągnie Cię do tej komedii romantycznej. Choi Chi Yeol i Nam Haeng Seon schodzą na złą stopę i ostatecznie wplątują się w nieoczekiwane okoliczności. To daje gorzki początek ich związkowi, a co za tym idzie, przezabawne kłótnie, które sprawią, że będziesz się śmiać bez przerwy.

Od słodko-gorzkich związków, przez sympatię między Nam Haeng Seonem (Jeon Do Yeon) i Kim Young Joo (Lee Bong Ryun ), po trójkąty miłosne między licealistami w dramacie, ten serial ma o wiele więcej elementów, które zapewnią ci rozrywkę przez cały czas serialu.

3. Obraz systemu edukacji Korei Południowej 

Chociaż „Crash Course in Romance” nie jest przede wszystkim intensywnym dramatem satyrycznym, takim jak „SKY Castle”; program dotyka hiperkonkurencyjnego południowokoreańskiego systemu szkolnictwa. Przedstawia ciężką pracę umysłową, jaką codziennie wykonują licealiści, aby zdać trudne egzaminy, oraz to, jak zacięta rywalizacja – nie tylko między uczniami, ale także między ich matkami – może prowadzić do intryg i spisków mających na celu zapewnienie sukcesu, nawet jeśli nadchodzi koszt strat innych.

4. Wielogatunkowy dramat

Chociaż głównymi gatunkami są romans i komedia, „Crash Course in Romance” to coś więcej niż prosta, beztroska historia miłosna. Dramat zawiera również do pewnego stopnia tajemnicę, a nawet melodramat. Wygórowane oczekiwania rodziców w stosunku do dzieci, tajemnica zaginionych uczniów, traumatyczna przeszłość Chi Yeol, która wiąże się ze śmiercią jednego z jego uczniów, itp., czasami nadają poważny nastrój beztroskiemu komedii romantycznej.

5. Pogromca stresu

Jednym z wielu powodów, dla których K-dramy są tak uzależniające, jest to, że działają magicznie na stres. Zakręć różdżką Hallyu i nie będziesz w stanie oprzeć się oderwaniu wzroku od ekranu. A dynamiczny K-dramat, taki jak „Crash Course in Romance”, świetnie wciąga, tak bardzo, że nie chciałbyś przegapić ani jednej sceny. Chociaż dramat zawiera w sobie tajemnicę i napięcie, to nie klify zwiększają nasze oczekiwania, ale ciągle zmieniająca się i odświeżająca fabuła, która zaskakuje nas w najbardziej nieoczekiwanych momentach. Niepowtarzalna fabuła, mieszanka wielu gatunków, sympatyczni bohaterowie itp. sprawiają, że dramat wciąga i sprawia, że ​​mamy ochotę na więcej.

A Tobie co najbardziej się podoba w dramie „Crash Course in Romance”?

Scroll to Top