k-drama.pl

W cieniu gwiazd drama

Od czego zacząć oglądanie k-dram?

Jeśli szukasz nowego serialu do obejrzenia, może warto spróbować koreańskich dram, znanych też jako K-dramy. Te seriale oferują nie tylko intrygujące fabuły i zaskakujące zwroty akcji, ale także bogatą kulturę, modę i muzykę Korei Południowej. Niezależnie od tego, czy lubisz romanse, komedie, thrillery czy fantastykę, na pewno znajdziesz K-dramę dla siebie. Oto nasze propozycje najlepszych koreańskich dram, które warto obejrzeć.

  1. Crash Landing on You (2019-2020)

Ta romantyczna komedia opowiada o losach Yoon Se-ri (Son Ye-jin), bogatej dziedziczki i bizneswoman z Seulu, która przypadkowo ląduje na terytorium Korei Północnej po awaryjnym lądowaniu jej paralotni. Tam spotyka Ri Jeong-hyuk (Hyun Bin), oficera wojskowego, który postanawia jej pomóc i ukryć przed władzami. Między nimi rodzi się uczucie, ale czy będą mogli być razem pomimo różnic kulturowych i politycznych?

 

 

 

  1. Itaewon Class (2020)

Park Sae-ro-yi (Park Seo-joon) jest młodym człowiekiem, który marzy o otwarciu własnej restauracji. Jednak jego życie zmienia się dramatycznie, gdy jego ojciec ginie w wypadku samochodowym spowodowanym przez syna bogatego właściciela sieci restauracji Jangga. Park Sae-ro-yi trafia do więzienia za uderzenie sprawcy, a po wyjściu na wolność postanawia zemścić się na rodzinie Jangga i pokonać ich w biznesie. W tym celu otwiera bar w Itaewon, dzielnicy pełnej różnorodności i koloru.

  1. Kingdom (2019-)

Kingdom to historyczny horror o królewskiej intrydze i tajemniczej zarazie, która zamienia ludzi w zombie. Akcja rozgrywa się w epoce Joseon, gdy młody następca tronu Lee Chang (Ju Ji-hoon) próbuje odkryć prawdę o stanie zdrowia swojego ojca, który jest przetrzymywany w pałacu przez ambitną królową. Wraz z lekarzem i uzdrowicielem Jo Hak-joo (Bae Doona) i jego asystentem Seo-bi (Kim Sung-kyu), Lee Chang musi stawić czoła nie tylko politycznym spiskom, ale także groźbie zombie, która zagraża całemu królestwu.

  1. Reply 1988 (2015-2016)

Reply 1988 to nostalgiczny serial o piątce przyjaciół, którzy dorastają w latach 80. w Seulu. Serial skupia się na ich codziennych perypetiach, rodzinnych problemach i pierwszych miłościach. Serial jest pełen humoru, wzruszeń i odniesień do kultury popularnej tamtych czasów. Reply 1988 to także część trylogii Reply, która obejmuje także Reply 1994 i Reply 1997.

  1. Goblin (2016-2017)

Goblin to fantastyczny romans o Kim Shin (Gong Yoo), nieśmiertelnym strażniku dusz, który szuka swojej przeznaczonej żony, która może zakończyć jego samotne życie. Jego los się zmienia, gdy poznaje Ji Eun-tak (Kim Go-eun), młodą dziewczynę, która widzi duchy i twierdzi, że jest jego żoną. Wspólnie z Grim Reaperem (Lee Dong-wook) i jego współlokatorem Sunny (Yoo In-na), Kim Shin i Ji Eun-tak przeżywają wiele przygód i emocji.

 

 

 

 
 
 
Scroll to Top